Liigu edasi põhisisu juurde
Uuringud ja aruanded
Andis välja Keskkonnaagentuur  /  Koostas Keskkonnaagentuur, Keskkonnateabe Keskus, MTÜ Eesti Loodusuurijate Selts, MTÜ Naturalia, Metsakaitse- ja Metsauuenduskeskus Avaldatud: 16.12.2021  /  Uuendatud: 26.09.2024

kährikEestis elavatest 11 väikekiskjast kuulub 9 liiki kärplaste (Mustelidae) sugukonda: mäger (Meles meles), saarmas (Lutra lutra), mink ehk ameerika naarits (Mustela vison), euroopa naarits (Mustela lutreola), tuhkur (Mustela putorius), metsnugis (Martes martes), kivinugis (Martes foina), kärp (Mustela erimnea) ja nirk (Mustela nivalis). Rebane (Vulpes vulpes) ja kährikkoer (Nyctereutes procynoides) kuuluvad koerlaste (Canidae) sugukonda.

Naturaliseerinud võõrliikideks on mink, kelle looduslik leviala on Põhja-Ameerika, ja kährik, kes on Euroopasse sisse toodud Ida- ja Kagu-Aasiast. Siia rubriiki koondatakse rakendusuuringute aruanded, mis käsitlevad väikekiskjaid ja nendega seonduvaid probleeme.

Väikekiskjatega seotud rakendusuuringud keskendusid kiskluse mõjule maaspesitsevatele lindudele, ehhinokokk-paelusside levikule väikekiskjate asurkondades ja mägralinnakutele.